O nás

Jsme tři sourozenci, kteří před 5 lety zjistili, že většina běžné kosmetiky a drogerie se testuje na zvířatech. Začali jsme zjišťovat, jak se testuje, na kterých zvířatech, jaké značky a firmy testují a bylo to pro nás opravdu nepříjemné zjištění. Většina kosmetiky a drogerie u nás doma, totiž patřila do skupiny testovaných.

Přišlo období hledání. Jaké značky jsou netestované, jak si můžeme být jisti, že prohlášení značky “NETESTUJEME NA ZVÍŘATECH” není jen marketing a kdy tomu můžeme opravdu věřit. Shodli jsme se, že pro nás je nejdůvěryhodnější certifikát HCS, který je jako jediný i celosvětově uznávaný. I tak pro nás běžné nakupování kosmetiky a drogerie nebylo tak jednoduché. U každé značky hledat, zda tento certifikát vlastní nebo ne, protože na obalu být uveden nemusí, ale značka i přesto certifikát vlastnit může. Takže u každé značky musíte hledat na internetu. Tak se z nákupu, který běžně trval 10 minut, stal nákup i na půl hodiny.

Jednoho dne nás napadlo, jak super by bylo mít obchod, kde veškeré produkty budou vlastnit důkaz o netestování a tím by nám odpadl čas hledání o jednotlivých značkách. Obchod zatím nemáme, ale v roce 2021 jsme založili e-shop, kde pečlivě každou značku prověřujeme.

U nás tedy naleznete pouze značky netestované na zvířatech, které kromě prohlášení, vlastní i důvěryhodný certifikát. Nevyváží tak ani do zemí, kde je testování dáno zákonem.

K lásce ke zvířatům jsme vedeni od mala, proto jsme tento odporný byznys nechtěli nadále podporovat. Jde sice o malý krok, ale my věříme, že i díky nám se o této problematice dozví více lidí a dočkáme se toho, kdy testování kosmetiky, drogerie a jednotlivých složek, bude minulostí. Prozatím chceme být hlasem těchto trpících, němých tváří.

Děkujeme Vám za přízeň.

 

S láskou ke zvířatům

 

Netestováno.cz

Affiliate program